Главная » Статьи » Дубляни - історичне місто де навчався Степан Бандера

Дубляни - історичне місто де навчався Степан Бандера

Хто бував у Львові і їхав по київській трасі , обов’язково проїжджав біля невеликого міста Дубляни. Воно заховалося в бік від траси через лісок.

Починається місто з легенди. При повороті в місто стоїть статуя Матері Божої. Колись лікар Гроховальський, який проживав в Дублянах їхав з сімєю і на цьому повороті перевернулось їхнє авто,ніхто не постраждав. Цей поважний пан на подяку поставив тут статую Діви Марії. За радянських часів статуя була зруйнована. На цьому місці траплялись дорожні пригоди.Фігуру відновили в 90-их роках і аварії припинились.

Дубляны

Містечко красиве, особливо навесні. Зацвітає садами, вишуканими магноліями. Строкаті килими весняних квітів у лісопарковій зоні зачаровують. Столітні дерева бережуть таємниці міста. А зорі тут такі, що здаєься їх можна дістати руками. Осінь розмальовує Дубляни золотом, обдаровує щедрим врожаєм.

Перші згадки про місто беруть початок в XIV ст. На підтвердженням цього є старовинні будови які гарно поєднуються з сучасною Тут колись жив і навчався Степан Бандера і напевно закохуваввся на весні. І дублянці горді з того що провідник визвольного руху ходив стежками міста.Навпроти колишньої сільськогосподарської школи (1856 р) в приміщенні якої він навчався стоїть пам’ятник Степану Бандері перший на Західній Україні. Славні люди Дублян Михайло Турчак- феноменальний диригент, народний артист. Михайло Рожко- краєзнавець. Олесь Ангелюк - поет, Юрій Токарський дослідник історії, Желовага Анатолій- Герой майдану, який віддав життя за Україну.

Дубляны, памятник Степану Бандере


Ви не бували в цьому містечку? Завітайте!


Отзывы

Добавить комментарий

Поля отмеченные * обязательны. HTML тэги отключены.

Если не можете разобрать код, нажмите на него. Картинка будет заменена.